آجر نمای دیوار

آجر نما جزو مواد جذاب برای نما دادن به خانه و حیاط می باشد. هر چقدر نوع آجر و کیفیت چیدن آن بهتر باشد، نمای زیباتری به خانه می دهد. آجر برای طراحی و نمای دیوار حیاط مناسب است. هر نوع آجری مناسب به کار بردن در نمای حیاط نمی باشد. برای نمای هر قسمتی از خانه میتوان از انواع آجر نماها استفاده کرد. اما باید آن قسمت، با ویژگی های ساختاری آجر متناسب باشد. در این مقاله با انواع آجر نما و ویژگی های آنها آشنا خواهید شد.

 

بیشتر بخوانید :

قیمت آجر نما 

 

انواع آجر نما برای دیوار حیاط

آجر نما برای زیبایی ظاهری ساختمان به کار برده می شود. در پایین انواع آجر نما برای دیوار حیاط را ذکر کرده ایم که بیشترین کاربرد را تا امروز داشته اند.

  1. آجر نما پلاک
  2. آجر نما قزاقی
  3. آجر نما کرکره ای
  4. آجر نما لعابی
  5. آجر نما حصیری
  6. آجرنما نسوز
  7. آجر نما شاموتی
  8. آجر نما روستیک

 

ویژگی های انواع آجر نما برای دیوار حیاط

انواع مدلهای آجر نما برای دیوار حیاط ویژگی های خاص خود را دارند. از لحاظ مقاومت، رنگ و مدل با هم متفاوت‌ هستند. در این قسمت ویژگی های هر آجر نما به صورت جداگانه بیان شده است.

آجر نما پلاک:

نمونه ای از مقاوم ترین آجر نما برای دیوار حیاط در مقابل تغییرات آب و هوایی، آجر نما پلاک است. این آجر نما در برابر سرما زدگی، رطوبت، آتش سوزی، شوره و تغییر رنگ مقاومت دارد. مواد اولیه برای ساخت آن خاک رس است. این آجر با رنگ‌ های نارنجی، قهوه‌ای و زرد در بازار عرضه شده است.

 بهترین نمای طوسی برای دیوار حیاط

 

بیشتر بخوانید :

قیمت آجر نما قهوه ای

 

آجر نما قزاقی:

این نوع آجر یکی از مدلهای رایج آجر نما پلاک است. مدل قزاقی به عنوان آجر نما برای دیوار حیاط استفاده می شود. این نوع آجر با تنوع رنگی بالا و ابعاد و ضخامت های مختلف تولید و عرضه شده است.

 

آجر نما کرکره‌ ای:

آجر نما کرکره‌ ای پرطرفدارترین و مناسب ترین نوع آجر نما برای دیوار حیاط و ساختمان می باشد. مواد اولیه این آجر خاک نسوز است و ضد حریق می باشد. برای آجر کرکره ای دما تا ۱۰۰۰ درجه قابل تحمل است. در مواقع آتش سوزی هم مانع از پیشروی آتش می شود هم ظاهر خود را حفظ می کند. همچنین آجر کرکره ای عایق رطوبت و دما است و شوره نمی زند.

 

آجر نما لعابی:

آجر نما لعابی علاوه بر طی کردن مراحل ساخت آجرهای معمولی، مرحله ای که لعاب به آن اضافه می کنند را هم پشت سر می گذارد. لعاب باعث افزایش مقاومت آجر می شود. لعاب باعث می شود که مواد شیمیایی آسیبی به آجر نرسانند. این نوع آجر نما جلوه زیبایی به دیوار و حیاط خانه می دهد.

 

بیشتر بخوانید :

قیمت آجر نما مشکی

 

آجر نما حصیری:

بافت و ساختار این آجر نما مشابه حصیر است. برای دادن تنوع و نمای خاص استفاده از این آجر نما برای دیوار حیاط مناسب می باشد. این نوع آجر هم از دسته آجرهای لعابی محسوب می‌ شود. نور خورشید تأثیری در بافت و رنگ آن ندارد. استفاده از این آجر باعث زیبایی قاب دیوار می شود.

 نمای خاص دیوار حیاط

آجر نما نسوز:

بالاترین درجه مقاومت، در مقابل تغییرات دما و حرارت در بین انواع آجر نماها متعلق به آجر نما نسوز است. این آجر جزو مصالح کاربردی در ساختمان سازی می باشد. از این آجر نما برای دیوار حیاط و ساختمان استفاده می شود. آجر نما نسوز نوعی عایق حرارتی است و از تلف شدن انرژی جلوگیری می کند. با در معرض برف و باران و گرما قرار گرفتن، این آجرها پوسیده نمی شوند.

 

آجر نما شاموتی:

آجر نما شاموتی مخصوص نمای دیوار و ساختمان می باشد. این آجرها جزو آجرهای نسوز بادوام هستند. این آجر نما برای دیوار حیاط در رنگ های قهوه‌ای، نارنجی، زرد و زرد مایل به نارنجی تولید شده است. این آجرها در دو شکل مربع و مستطیل در بازار عرضه می شوند. شما می توانید دیوار حیاط را آنگونه که علاقه دارید با استفاده از تنوع رنگی بالای این آجرها، زیبا کنید.

 

آجرنما روستیک:

آجرنما روستیک ظاهر زیبایی برای استفاده در ساختار داخل و بیرون ساختمان دارد. این آجر نما نمونه دیگری از آجرهای نسوز است. از این آجر نما برای نمای دیوار حیاط و دکور داخلی منزل استفاده می شود. این آجر ناهمواریهایی در ظاهر خود دارد که زیبایی خاصی به آن می دهد. این محصول طرفداران زیادی دارد.


 
ايميل :  
موبايل :  
آدرس :
 
تماس با واحد فروش ارتباط از طریق واتس آپ