آجر نسوز رستیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

(What is rustic refractory brick)
انواع مختلف آجرها در سایزهاو طیف‌های رنگی گوناگون تولید می‌شوند و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. آجرهای نما از جمله پرمصرف‌ترین آجرها برای طراحی و ایجاد نماهای جذاب برای خانه‌ها هستند که در انواع مختلفی تولید می‌شوند. آجرهای نسوز از جمله انواع آجرهای نما هستند که خود دارای انواع مختلفی هستند. یکی از انواع آجرهای نسوز، آجر نسوز رستیکی است. حال ممکن است پرسیده شود که آجر نسوز رستیکی چیست؟ و یا این که ویژگی اصلی آجر نسوز رستیکی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که آجرهای نسوز رستیکی، نوعی از آجرهای نما هستند و جزء پرفروش‌ترین این آجرها به شمار می‌روند.


امروزه در ساخت و طراحی نمای بسیاری از ساختمان‌ها از آجرهای رستیکی استفاده می‌شود. در واقع، آجرهای نسوز رستیکی از متریال‌هایی هستتد که به طور گسترده‌ای در طراحی نمای داخلی خانه‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. البته استفاده از این نوع آجر تنها محدود به فضای داخلی خانه‌ها نیست بلکه می‌توان از آن‌ها در جهت زیباسازی فضای خارجی یک خانه نیز استفاده کرد. ممکن است پرسیده شود که دلیل استفاده از آجر نسوز رستیکی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، استفاده از این نوع آجرهای نمای نسوز بعد از گذشت مدتی دوباره مرسوم شده و علت آن نیز افزایش انتخاب سبک روستیک توسط عموم مردم برای فضای داخلی خانه است. آجرهای نسوز رستیکی نیز مانند سایر آجرهای نما دارای ویژگی‌ها و مزیت‌های گوناگونی هستند، که این ویژگی‌ها می‌توانند خریداران و کاربران را تحت تاثیر قرار دهند و رغبت آن‌ها را برای به کارگیری این نوع از آجرها افزایش دهند. تفاوت‌های بین آجرهای نسوز رستیکی و دیگر آجرهای نما، بیشتر در شکل ظاهری و ابعاد در نظر گرفته شده برای این نوع از آجرهاست و می‌توان گفت ظاهر در نظر گرفته شده برای آجرهای نسوز رستیکی این آجر از سایر آجرهای نما جدا می‌سازد.
 
در ساخت آجرهای نسوز رستیکی از رنگ‌های طبیعی استفاده می‌شود.
 
 
 

روش‌ مورد استفاده برای تولید آجر نسوز رستیکی

اگر بخواهیم به این پی ببریم که روش تولید یک آجر نسوز رستیکی چیست و برای تولید آن از چه فرایندی استفاده می‌شود، باید یک سری نکات و مسائل را تحت بررسی قرار دهیم. همانطور که اشاره شد تفاوت اصلی و آشکار بین آجر نسوز رستیکی و سایر آجرهای نما در شکل ظاهری در نظر گرفته شده برای آن است. در فرایند ساخت اکثر آجرهای نما، با صاف و صیقلی کردن سطح آجر شکل ظاهری آن را طراحی می‌کنند که همین صیقلی کردن سطوح آجر، باعث زیبایی دو چندان آن می‌شود. با این حال، برای ساخت آجرهای نسوز رستیکی، از فرایند صیقلی کردن سطح آجر صرف نظر می‌شود و آجر ظاهری بریده بریده پیدا می‌کند. اما علت ایجاد نکردن ظاهر صاف و صیقلی برای آجر نسوز رستیکی چیست؟ پاسخ این است که، در طراحی این نوع آجرها تلاش می‌شود تا حدالامکان ظاهر طبیعی آجر حفظ شود و همین ظاهر طبیعی، باعث زیبایی و خاص شدن نماهایی می‌شود که در آن‌ها از آجرهای رستیکی استفاده شده است. در واقع بافت رستیکی آجرهای نمای نسوز باعث ایجاد فضایی جذاب و به نوعی نوستالژیک در خانه‌ها می‌شود. شباهت‌های ظاهری چشم‌گیری بین این نوع آجرها و سنگ وجود دارد که نمی‌توان از آن‌ها غافل شد و علت این شباهت‌ها نیز انجام ندادن عملیات روغن کاری بر روی سطوح آجرهای نسوز رستیکی است. همانند دیگر آجرهای نما، آجرهای نسوز رستیکی نیز در طیف‌های رنگی متنوعی تولید شده و عرضه می‌شوند. اما با این حال این نکته شایان ذکر است که در تولید این نوع از آجرها از رنگ‌های غیر طبیعی به طور چشم‌گیری استفاده نمی‌شود. به طور کلی، طیف‌های رنگی متنوعی که برای این نوع آجرها وجود دارد از طریق روش‌های پختی که برای آن‌ها به کار برده می‌شوند، حاصل می‌شود و با بالا و پایین کردن حرارت پخت، رنگ‌های متفاوتی از آجرهای نسوز رستیکی را تولید می‌کنند.
 
البرزنما : فیمت آجرنما اصفهان
استفاده از آجرهای نسوز رستیکی باعث می‌شود تا نمای خانه بسیار خاص بوده و به طبیعت نزدیک باشد.
 

ویژگی‌ها و اطلاعات تکمیلی مربوط به آجر‌های نسوز رستیکی

سوال اینجاست که ویژگی‌ و مزیت‌های یک آجر نسوز رستیکی چیست؟ همانند سایر آجرهای نما، ویژگی‌های یک آجر مرغوب برای آجرهای نسوز رستیکی نیز وجود دارد که مشتریان در صورت تمایل به استفاده از این نوع آجرها برای ساختمان‌سازی و طراحی نمای منازل خود باید به این نکات و ویژگی‌ها توجه داشته باشند تا بتوانند مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین آجر را تهیه کنند. از جمله ویژگی‌های یک آجر نسوز رستیکی مناسب می‌توان به بالا بودن میزان استحکام و سطح تحمل آن در برابر فشارها و نیروهای فیزیکی زیاد، مقاومت بالا در برابر حرارت‌های شدید، ضد رطوبت بودن آن در شرایط جوی و بارندگی‌های شدید و همچنین شوره نزدن این نوع آجرها طی گذشت زمان می‌باشد. آجرهای نسوز رستیکی در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید شده که برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله سایزهای در نظر گرفته شده برای آجرهای نمای رستیکی می‌توان به سایز پلاک، مربعی کوچک و در آخر مربعی بزرگ اشاره کرد‌. رنگ‌های طبیعی به کار رفته در هنگام ساخت این نوع آجرها، جلوه‌های زیبایی را ایجاد کرده و حس بودن در طبیعت را به افراد می‌دهند. نصب آسان و ساده‌ی آجرهای نسوز رستیکی، از جمله دیگر مزایای این نوع آجرها به شمار می‌رود و به همین دلیل، می‌توان هر شخصی را به استفاده از این نوع آجرها ترغیب کرد.
 

 
ايميل :  
موبايل :  
آدرس :
 
تماس با واحد فروش ارتباط از طریق واتس آپ