آجر نما سفید چیست؟ اطلاعات مربوط به آن (White bricks)

آجرهای نما با توجه به روشی ساختی که برای آن‌ها به کار گرفته می‌شود، در انواع مختلفی تولید می‌شوند و هر یک در زمینه‌های متنوعی مورد استفاده قرارمی‌گیرند. از انواع آجرهای نما در ساختمان‌سازی به عنوان یکی از اصلی‌ترین مصالح استفاده می‌شود. از جمله‌ی آجرهای نمای بکارگیری شده توسط ساختمان‌سازان می‌توان به آجر نما سفید اشاره کرد. حال ممکن است سوالاتی برای افراد پیش بیاید؛ مثلا این که آجر نما سفید چیست؟ ویژگی و کاربرد اصلی آجر نما سفید چیست؟ و یا این که روش به کار رفته برای ساخت آجر نما سفید چیست؟ در پاسخ باید گفت هنگام ورود افراد به داخل منازل، اولین چیزی که به چشم آن‌ها می‌خورد نمای خانه و معماری فضای داخلی آن است. به طور کلی باید بیان داشت که جذابیت و شیک بودن نمای داخلی و خارجی منازل مسئله‌ی اصلی برای تاثیرگذاری بر روی افراد است‌ و در صورت به کارگیری مصالح مناسب و بی‌نقص برای طراحی نمای منازل، می‌توان باعث جذب مشتریان و خریداران هنگام فروش یا اجاره‌ی آن شد.

 

در واقع نمای داخلی خانه‌ها انواع مختلفی دارند که بسته به مصالح به کار رفته برای طراحی نما قابل تعیین هستند. آجر نما سفید همانند دیگر آجرهای نما دارای ویژگی‌ها و مزیت‌های زیادی بوده که می‌تواند بسیاری از مردم و مصرف کنندگان را به خود جذب کند. از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به استحکام بالای آن در برابر فشارهای فیزیکی و شرایط جوی و آب و هوایی مختلف اشاره کرد. برای تولید استاندارد آجر نما سفید مراحل و فرایند‌های دقیقی طی شده و این آجرها، طبق استانداردهای در نظر گرفته شده برای تولید و در ابعاد و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند. از ابعاد مختلف این آجرها، برای طراحی نمای داخلی منازل به سبکی جذاب و تاثیرگذار و در عین حال مدرن و ساده استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی روش تولید و ویژگی‌های مختلف این نوع آجرها اشاره می‌شود‌.
 
 
 
آجر نما سفید برای طراحی نمای داخل منزل به سبکی ساده و درعین حال جذاب استفاده می‌شود.
 

روش تولید آجر نما سفید

از آجرهای سفید که در اندازه‌های متنوع تولید می‌شوند، می‌توان هم برای طراحی فضای داخلی و هم فضای بیرونی خانه‌ها استفاده کرد. برای پاسخ به این که روش اصلی تولید آجر نما سفید چیست و چه موادی برای تولید آن به کار گرفته می‌شود باید گفت که، آجر نما سفید از جمله آجرهای نسوز است که در حرارت‌های بالا پخته شده و در فرایند تولید آن به گرمای زیادی نیاز است. برای تولید آجر نما سفید از خاک‌های نسوز استفاده می‌شود و بعد از انجام مراحل اولیه و به کارگیری ترکیبات لازم، مواد اولیه قالب بندی شده و سپس در کوره و در حرارت‌های بالا پخته می‌شوند. بعد پخت مواد و ترکیبات اولیه و سفت شدن آن‌ها، آجر را خشک کرده و سپس اقدام به ساییدن آن می‌شود. آجرهای نما سفید از جنس خشت هستند که بعد از پخته شدن خشت به کار رفته در تولید آن‌ها، اقدامات لازم برای رنگ دهی به این آجرها انجام می‌شود.

باید اضافه کرد که مواد به کار رفته برای تولید آجرهای نما بسیار مهم هستن، چرا که بخش زیادی از بار ساختمان بر روی این آجرها بوده و مصالح ساختمانی به کار رفته برای ساخت منازل بر روی این آجرها قرار می‌گیرند. حال سوال پیش می‌آید که علت سفیدی رنگ آجر نما سفید چیست و یا ماده‌ی به کار رفته برای تولید این رنگ در آجر نما سفید چیست؟ در پاسخ باید گفت که برای تولید آجر نما سفید، مقادیر مشخصی آهک استفاده می‌شود و دلیل سفیدی این نوع از آجر نما نیز همین است. باید اضافه کرد که، آجرهای نما سفید در طرح‌ها و ابعاد متنوعی مطابق با انواع سلایق ساخته می‌شوند. این نوع از آجرها را، می‌توان به صورت ترکیبی با انواع دیگر آجرهای نما و در رنگ‌های متنوع به کار برد. از این نوع آجرها می‌توان در کنار سایر ترکیب‌های رنگی استفاده کرد و نمای جذابی را برای فضای داخلی و خارجی خانه‌ها ایجاد کرد.

البرزنما قیمت آجرنما اصفهان

 

علت سفیدی آجرهای نما سفید آهک به کار رفته در فرایند تولید آن‌هاست‌.

 جزئیات تکمیلی درباره‌ی آجر نما سفید

مزیت‌ استفاده از آجر نما سفید چیست و چه ویژگی‌هایی سبب می‌شود تا آجرهای نمای سفید در ساخت خانه‌ها مورد استفاده قرار گیرند؟ همانند سایر انواع آجرهای نما، آجر نما سفید نیز دارای ویژگی‌هایی است که از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به استحکام بالای آن‌ها در برابر فشارهای فیزیکی و یا غیر اشاره کرد. به علت فشار به کار رفته در هنگام ساخت، این آجرها قدرت تحمل زیادی در برابر فشارهای وارده دارند. باید اضافه کرد که آجرهای نما سفید در شرایط جوی مختلف دارای سطوح مقاومی هستند که مانع جذب آب توسط آن‌ها می‌شود. استفاده از آجر نما سفید برای ساخت شومینه، باعث می‌شود تا فضایی جذاب و منحصر به فرد برای منازل به وجود آید. مزیت‌های گوناگون این نوع آجر نما و قیمت مناسبی که این آجرها در برابر سایر مصالح ساختمانی دارند، باعث می‌شود تا میزان استفاده از آن‌ها بیشتر از پیش شود. آجرهای نما سفید در ابعاد و اندازه‌های مشخصی تولید می‌شوند و سایزهای استانداردی برای تولید آن‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ با این حال مشتریان می‌توانند این نوع آجرها را در اندازه‌ی مورد نظر خود سفارش داده و تهیه کنند‌.

 

برای ساخت شومینه ها می‎توان از آجرهای نما سفید استفاده کرد. 

 
ايميل :  
موبايل :  
آدرس :
 
تماس با واحد فروش ارتباط از طریق واتس آپ