ایستاده در خاک

همیشه بر آن بودیم تا به پشتوانه فرهنگ ، تمدن و دانش پیشینیانمان ، سطح علمی ، تکنولوژی و بهره وری خود را ارتقاء بخشیده و به روز باشیم، و معتقدیم باید به توانمندی های داخلی و ذخایر ایرانی برای تولید در داخل و صادرات توجه نماییم و برای اینکه بتوانیم در بازار محصول دانش و توانمندی خود را عرضه نماییم ،  شایسته است آنرا با کیفیت مطلوب ،قیمت مقرون به صرفه برای طرفین و با  یک پوشش مناسب دارای حداقل استاندارد عرضه نماییم که این امر با استفاده از نیروی های خلاق ، ایده پردازی موثر و استفاده از تکنولوژی های روز محقق خواهد شدو یقینا مجموعه آجر البرزنما این مسیر را با قدرت هرچه بیشتر ادامه خواهد داد.

بناهای تمام آجری جهان:

 

برج گنبد قابوس بنایی تاریخی از سده چهارم هجری است که در شهر گنبد کاووس، شمال ایران در استان گلستان قرار دارد. سبک معماری بنا شیوه رازی است.

این بنا که بلندترین برج تمام آجری جهان به‌شمار می‌آید بر فراز تپه‌ای خاکی که نزدیک به پانزده متر از زمین بلندتر است قرار دارد. بلندای بنا به همراه پی آن 72 متر می‌باشد. این بنا در سال 375 هجری خورشیدی و در زمان پادشاهی کاووس بن وشمگیر و در شهر گنبدکاووس که پایتخت پادشاهان آل زیار آن دیار بوده، بنا گردیده‌است.

گنبد سلطانیه آرامگاه اُلجایتو است که بین سال‌های در 1302 تا 1312 میلادی به دستور خودش در شهر سلطانیه (پایتخت ایلخانیان) ساخته شد و از آثار مهم معماری ایرانی و اسلامی به‌شمار می‌رود. گنبد سلطانیه در فهرست آثار میراث جهانی به ثبت رسیده‌است.گنبد این بنا سومین گنبد بزرگ جهان بعد از گنبد کلیسای سانتا ماریا دل فیوره، و گنبد مسجد ایاصوفیه است.کل گنبد از آجر و کاشی ساخته شده است.

بادگیر از مظاهر و سمبل‌های تمدن ایرانی است دقیقاً معلوم نیست اولین بادگیر در کدام شهر ایران ساخته شده‌است.همچنین بادگیرها از عناصر و سمبل‌های معماری ایرانی  هستند ولی امروزه در بسیاری از کشورهای خاورمیانه استفاده می‌شوند.

بادگیرها با اشکال مختلف در شهرهای مرکزی و جنوب ایران ساخته شده که هر کدام بر حسب ارتفاع و جهت باد مطلوب طراحی و اجرا شده‌اند. استفاده از خشت  آجر از شاخصه های آنهاست.

مسجد جامع عباسی ( مسجد امام) ، مهمترین مسجد تاریخی اصفهان  که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری،آجرچینی، کاشی‌کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است. مسجد امام در تاریخ 15 دی 1310 با شمارهٔ ثبت 107 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. آن همراه با میدان نقش جهان، به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است.


 
ايميل :  
موبايل :  
آدرس :
 
تماس با واحد فروش ارتباط از طریق واتس آپ